Uncategorized

Orgazm- jak wygląda u mężczyzn i jak doprowadzić do niego kobietę?

U mężczyzn zakres stymulacji seksualnej, który prowadzi do szczytowania, jest o wiele mniejszy, natomiast główną formą jest stymulacja penisa. Część panów doznaje najintensywniejszych bodźców tuż przed samym wytryskiem, przez co sam orgazm jest dla nich mniej ważny. Niektórzy mężczyźni odczuwają silne bodźce dopiero podczas wytrysku.

Jakie są etapy orgazmu u mężczyzn?

1. Faza podniecenia– podczas niej penis powoli uzyskuje erekcję, wzrasta również napięcie mięśni międzyżebrowych i mięśni brzucha, jądra delikatnie się unoszą, oddech przyspiesza, powrózek nasienny się skraca. Ponadto, wzrasta ciśnienie krwi i przyspiesza bicie serca. Niekiedy u panów powiększają się również brodawki sutkowe.

2. Faza plateau– wzrasta napięcie mięśniowe i przyspiesza akcja serca. Rośnie ciśnienie, a poza tym można zauważyć zwiększenie się obwodu członka przy krawędzi żołędzi. Powiększają się i unoszą jądra, pojawia się ejakulat, niekiedy dochodzi do zmiany barwy członka. Na podbrzuszu zauważalna jest wysypka.

3. Faza orgazmu– wysypka rozprzestrzenia się, występują skurcze grup mięśniowych. Dochodzi również do wzrostu ciśnienia, przyspieszenia oddechu i akcji serca. Pojawiają się skurcze cewki moczowej penisa występujące co 0,8 sekundy, które stopniowo słabną i towarzyszą ejakulacji.

4. Faza odprężenia– sutki wracają do swojego stanu, znika wysypka i napięcie układu mięśniowego, ciśnienia i akcja serca wraca do normy, pojawia się również normalny oddech. Członek zmniejsza się, a jądra opadają.

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu?

Wiele osób ma problem z osiągnięciem orgazmu. Nad tym, jak osiągnąć orgazm zastanawiają się same kobiety, jak i ich partnerzy. W tym przypadku pomocne okażą się ćwiczenia, a więc masturbacja, podczas której można poznać bliżej swoje ciało. Podczas takich pieszczot można uzyskać wiele cennych informacji, które można wykorzystać podczas zbliżenia z partnerem. Można dowiedzieć się, co nas podnieca, co lubimy, a stymulacja, jakich miejsc nie daje nam żadnej przyjemności. W rzadkich przypadkach występuje tak zwany fizjologiczny brak orgazmu. Praktycznie każda kobieta jest zdolna do szczytowania.

Warto skupić się zwłaszcza na stymulacji punktu G, który znajduje się na przedniej ściance pochwy, tuż pod ujściem cewki moczowej. Ponadto takim punktem jest sfera AFE i punkt U. W osiągnięciu orgazmu pomogą ćwiczenia mięśni uda, czyli zaciskanie ich wraz z napinaniem mięśni miednicy. Mięśnie miednicy można również wzmocnić w czasie tańca. Poleca się także ćwiczyć jogę, w której pewne ćwiczenia ułatwiają osiągnięcie satysfakcji. Warto także wybrać dla siebie odpowiednią pozycję. Wiele kobiet osiąga orgazm w trakcie seksu w pozycji na jeźdźca. Dobrze jest wybrać taką pozycję, w której łatwo będzie można napinać i rozluźniać mięsień łonowo- guziczny.

Dla wielu pań dobrą propozycją jest pozycja misjonarka z podciągniętymi wysoko do klatki piersiowej nogami. Warto próbować różnych pozycji, aby wybrać tą, która doprowadzi do orgazmu. W trakcie kontaktu seksualnego ważna jest stymulacja łechtaczki, można to robić samodzielnie albo poprosić o to partnera. W tracie stosunku płciowego można także wprowadzić dwa palce ułożone w kształt litery V pomiędzy dwa splecione ciała. W ten sposób dojdzie również do stymulacji łechtaczki, kiedy mężczyzna będzie penetrował pochwę. Podczas łóżkowych igraszek warto kierować się swoją wyobraźnią i próbować nowych rzeczy. Trzeba wykorzystywać wszystkie części ciała podczas stymulacji, a po orgazmie wcale nie trzeba zakończyć stosunku. Wiele kobiet przeżywa parę orgazmów z rzędu, stosunek może być więc długi i intensywny.

Co ciekawe, już dawno mit o tym, że istnieje orgazm łechtaczkowy oraz pochwowy, został obalony. Jak dzisiaj wiemy, orgazm pochwowy tak samo opiera się na stymulacji łechtaczki, która jest bardzo skomplikowanym miejscem. Ponadto, kobieta może osiągnąć satysfakcję podczas seksu analnego czy stymulacji sutków. Ważny jest przede wszystkim komfort psychiczny, a nie jedynie przyjemność fizyczna. Wysoką satysfakcję z seksu uzyskuje wiele pań dopiero po 30 roku życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *